Szklane góry - Alain Robert - Sklep Podróżnika −20%

19,00 zł

Produkt dostępny

PA0AG101

W Klubie Podróżnika od 15,20.

Zaloguj się lub dołącz do klubu, aby skorzystać z promocji.

Darmowy odbiór w sklepach: Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Katowice, Gdańsk.

Opcje dostawy
forma dostawy koszt czas dostawy
odbiór osobisty (nasze sklepy) 0 zł
paczka w RUCHu 8.50 zł 2-4 dni robocze
poczta polska 19 zł 2-3 dni robocze
paczkomaty 14 zł 1-3 dni robocze
kurier 14 zł 1-2 dni robocze
wysyłka pobraniowa
(płatność przy odbiorze)
+ 5 zł

Szklane góry

Autobiografia najsłynniejszego miejskiego wspinacza, zdobywcy najwyższych wieżowców świata i ponad 100 innych budowli. Opowieść o niezwykłej pasji, niewiarygodnych zdolnościach i wytrwałości. Ekstremalne wspinaczki bez żadnych zabezpieczeń, pościgi, aresztowania i procesy. Namiętność, ryzyko, strach i zwycięstwa. Przesycona emocjami, humorem, bardzo szczera - fascynująca historia prawdziwego "człowieka-pająka".

Alain Robert, urodzony w 1962 w Valence francuski wspinacz, którego specjalnością jest urban climbing. Jego celem są drapacze chmur na wszystkich kontynentach, przez co zyskał przydomek Spider-Man (Człowiek-Pająk). Wspinał się, najczęściej bez asekuracji, na najwyższe budynki świata, m.in. Burdż Chalifa w Dubaju (828 metrów) Sears Tower w Chicago (443 metry), Petronas Towers w Kuala Lumpur (452 metry), Taipei 101 na Tajwanie (508 metrów), Jin Mao Building w Szanghaju (420 metrów). Stanął również na szczycie wieży Eiffla (313 metrów). W czerwcu 1994 wspiął się na Hotel Marriott (140 metrów) w Warszawie. Za swoją działalność był wielokrotnie aresztowany.

Alain zaczynał jako solowy wspinacz skalny, przechodząc drogi o najwyższym stopniu trudności.

W młodości przeżył dwa wypadki podczas wspinaczki skalnej, spadł z wysokości ok. 15 metrów. Lekarze uznali go za niepełnosprawnego w 60% i twierdzili, że już nigdy nie będzie mógł się wspinać. Sześć miesięcy później zaskoczył wszystkich.

Autor Alain Robert
Rok wydania 2011
Wydanie 1
Typ Książka
Ilość stron 339
Wydawca Sklep Podróżnika