Koszyk
0 produktów / 0,00 zł

O Sklepie Podróżnika

Przemysław Chlebicki

Dzień dobry!

Nazywam się Przemysław Chlebicki. Miałem śmiałość założyć i mam szczęście prowadzić do dziś Sklep Podróżnika.

Podróże zajmowały mnie od zawsze. Pierwszy wielki spływ ze Spały do Płocka odbyłem w 1964 roku (miałem wtedy 6 lat) w kajaku rodziców. Do równika w Afryce i Azji dotarłem na przełomie 1980 i 1981 roku. W niespokojnych czasach podróżowałem autostopem przez Sudan i Ugandę. Przemierzyłem po Polsce tysiące kilometrów pieszo, na nartach, w kajaku i na rowerze.

Czytałem i zbierałem książki i mapy. Na pamięć opanowałem „Tatry Wysokie” W.H. Paryskiego. Przewodnik ten mam zaszczyt wznawiać drukiem od 1992 roku już jako wydawca.

Pracowałem jako inżynier od półprzewodników oraz jako przewodnik, tłumacz i pilot. W 1989 roku założyłem biuro podróży „Podróże Specjalistyczne”, a w 1990 pierwszy Sklep Podróżnika ze sprzętem, odzieżą, literaturą podróżniczą i mapami. Dziś jest tych sklepów kilka.

Pracują w nich wspaniali ludzie. Załoga, która na co dzień rozmawia z klientami sklepów, uczestniczy również w wydawaniu książek. Sklep Podróżnika jest jedynym polskim wydawcą przewodników górskich po Alpach, Pirenejach, Atlasie, Andach, Himalajach. Razem pracujemy nad literaturą górską i poradnikami. Staramy się dostarczać najlepsze towary i utrzymywać wysokie standardy obsługi.

Wraz z załogą zapraszam do Sklepów Podróżnika!

 

Dane firmy w zakładce kontakt