Zestaw lawinowy Avalanche Rescue Kit Zoom+ k:blue - Ortovox

1 250,00 zł

Zapytaj o dostępność

201797

Zestaw lawinowy Avalanche Rescue Kit Zoom+ k:blue

  • Zestaw lawinowy Avalanche Rescue Kit Zoom+ k:blue
  • Zestaw lawinowy Avalanche Rescue Kit Zoom+ k:blue
  • Zestaw lawinowy Avalanche Rescue Kit Zoom+ k:blue
  • Zestaw lawinowy Avalanche Rescue Kit Zoom+ k:blue

Zestaw lawinowy został zaprojektowany z myślą o osobach, które chcą być przygotowane na wszystkie okoliczności podczas zimowego wyjścia w góry. W jego skład wchodzą przedmioty, które w znaczący sposób zwiększają szanse na wyjście z najgorszych opresji. W zestawie znajdziemy:

1. Detektor lawinowy Ortovox Zoom+

Detektor lawinowy to urządzenie elektroniczne służące do szybkiego lokalizowania zasypanych pod śniegiem turystów. Ze względu na swoje wykorzystanie został zaprojektowany w bardzo prosty sposób. Lokalizator Zoom+ zredukowano do dwóch przycisków funkcyjnych, przez co jego obsługa opiera się na intuicyjności. Urządzenie posiada możliwość zarówno wysyłania, jak i odbierania sygnału. 

Detektor Zoom + został wyposażony w system Smart Antena, który pozwala automatycznie przełączyć się na tę antenę, która w danej chwili najlepiej odbiera sygnał nadawany przez ratownika. Niewątpliwą zaletą tej funkcji jest fakt, że  sygnał wysyłany przy pomocy Smart Antena odbierany jest przez wszystkie typy i modele detektorów, co w istotny sposób zwiększa szanse na powodzenie akcji ratowniczej. 

2. Łopata lawinowa Ortovox Badgar

Wykonana została z aluminium, co zapewnia jej odpowiednią lekkość i sztywność. Wyposażono ją w ergonomiczny, hybrydowy uchwyt oraz sztywną szuflę o pojemności 2.5 litra, by zwiększyć szybkość i moc przenoszenia. Łopata posiada również wyżłobienia, które pomagają w wycentrowaniu trzonka w trakcie szybkiego składania. Dla łatwościu kopania, na górnej krawędzi znalazły się żłobienia zapobiegające ślizganiu się buta.

3. Sonda lawinowa Ortovox 240 Economic

Sonda to urządzenie którego celem jest współpraca z detektorem. Ortovox 240 economic to podstawowy i bardzo lekki model sondy o długości 240 cm i masie wynoszącej 230 gram, pozwalający dokładnie określić położenie ofiary wypadku na obszarze wskazanym przez detektor.

 

Producent Ortovox
Waga (g) 2300