Zadni Mnich ściana E/Zadni Mnich ściana N i S (składana). TOPO nr 17 i 18 - Grzegorz Głazek - Master Topo

28,00 zł

Produkt dostępny

235446

Darmowy odbiór w sklepach: Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała,

Opcje dostawy
forma dostawy koszt czas dostawy
odbiór osobisty (nasze sklepy) 0 zł
ORLEN paczka 10 zł 2-4 dni robocze
poczta polska 19 zł 2-3 dni robocze
paczkomaty 19 zł 1-3 dni robocze
kurier 18 zł 1-2 dni robocze
wysyłka pobraniowa
(płatność przy odbiorze)
+ 5 zł

Zadni Mnich ściana E/Zadni Mnich ściana N i S (składana). TOPO nr 17 i 18

  • Zadni Mnich ściana E/Zadni Mnich ściana N i S (składana). TOPO nr 17 i 18
  • Zadni Mnich ściana E/Zadni Mnich ściana N i S (składana). TOPO nr 17 i 18
  • Zadni Mnich ściana E/Zadni Mnich ściana N i S (składana). TOPO nr 17 i 18
  • Zadni Mnich ściana E/Zadni Mnich ściana N i S (składana). TOPO nr 17 i 18

Zestaw dwóch „map w pionie”z drogami wspinaczkowymi zaznaczonymi na zdjęciach, opracowanie Grzegorza Głazka,wydawca Master Topo, format 2x B3. Pełniejsze określenia to Zadni Mnich N-S, ścianypółnocna i południowa oraz Zadni Mnich E, uskok pd.-wsch. i ściana pn.-wsch. , numery 17i 18 w serii „ściany Tatr”.Są to pierwsze wydania i pierwsze w ogóle opracowania tego szczytu na dokładnychzdjęciach.

Dwa arkusze zawierają zdjęcia z 4 kierunków, pierwsze wydania. Zestaw topo obejmuje,20 dróg i kombinacji (numeracja wspólna na obu topo). w tym nowe drogi z 2003 roku iwszelkie ospitowane wcześniej linie. Dodatkowo rozszyfrowano i naniesiono kilkanieopisanych dotąd wariantów.Zlokalizowano osadzone w skale stałe przeloty (z podziałem na ringi i spity, czyli kotwywklejane z litej stali oraz kotwy z plakietką, osadzane udarowo, a więc mniej trwałe).

Uaktualniono, po reekipowaniu w 2018, stan ringów i stanowisk zjazdowych na zwykłejdrodze na szczyt, zachodnią granią oraz na słynnym uskoku, którym nas ogół dokonuje się zjazdów po zdobyciu szczytu. Zaznaczono ok. 30 punktów o dającej się ustalićwysokości w ścianach i na ich obrzeżach. Uporządkowano i dodano szereg nazw orazokreśleń formacji z opisów słownych dawnych dróg, w tym zwłaszcza z opisów z przewodnika W. H. Paryskiego. Listę dróg poszerzono o dokładne daty przejść oraz nazwiska zdobywców.

Wariant A: Załączono rekordowo dokładną mapkę szczytu (1:1000, poziomice co 1 m, zdanych LiDAR), pozwalającą nie pogubić się w orientacji ścian i filarów tej turni.Wariant B: Istotną nowością w ogóle w tej serii topo wspinaczkowych jest dokładnapoziomicowa mapka szczytu. Ułatwia ona orientację wśród ścian i filarów szczytu.Pokazuje ona obszar około 120x110 m w skali 1:1000, z poziomicami co 1m (czyli zdokładnością 10 razy większą niż np. mapa Rysów i Morskiego Oka z opracowania „Rysy- zestaw topograficzny”

Autor Grzegorz Głazek
Rok wydania 2019
Wydawca Master Topo