Wędrówki alpejskie - Wawrzyniec Żuławski - Sklep Podróżnika SP Outlet −50%

od

49,00 zł

od 24,50 zł

Produkt dostępny

MOD_41510

Darmowy odbiór w sklepach: Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Katowice, Gdańsk.

Opcje dostawy
forma dostawy koszt czas dostawy
odbiór osobisty (nasze sklepy) 0 zł
paczka w RUCHu 8.50 zł 2-4 dni robocze
poczta polska 10 zł 2-3 dni robocze
paczkomaty 15 zł 1-3 dni robocze
kurier 15 zł 1-2 dni robocze
wysyłka pobraniowa
(płatność przy odbiorze)
+ 5 zł

* wymagane pola

od

49,00 zł

od 24,50 zł

Wędrówki alpejskie

Na nowo wydany zbiór opowieści o przedwojennych i tuż powojennych Alpach, autorstwa jednego z najwybitniejszych ówczesnych polskich wspinaczy, Wawrzyńca Żuławskiego.

"Wędrówki alpejskie" to zapis wspinaczkowych przeżyć autora na alpejskich ścianach. Od Mont Blanc, przed Matterhorn, aż po Grossglocknera - i wiele innych. Żuławski przyjechał w Alpy po raz pierwszy w 1936 roku i został przez nie momentalnie oczarowany, co odbija się w jego prozie. Czytając coraz to kolejne opowiadania, mamy przed oczami śnieżne burze, poszarpany lodowiec, podniebne biwaki, wyczerpujące wspinaczki, porażki i zwycięstwa. W tle wciąż są skalne olbrzymy Alp.

Pierwsze wydanie opowiadań pojawiło się jeszcze przed wojną, w 1939 roku, kolejne, rozszerzone, w roku 1956. Wydanie, które oddajemy w w ręce czytelników, jest opracowane zupełnie na nowo. "Wędrówki alpejskie" wzbogaciliśmy o zdjęcia nie tylko Wawrzyńca Żuławskiego, lecz także archiwalne Janusza Kurczaba. Ponadto można podejrzeć, jak powstawały opowiadania, dzięki zamieszczonym rękopisom oraz maszynopisom. Całość została opracowana tak, by współczesny czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem elementów z poprzedniej epoki.

Wawrzyniec Żuławski urodził się w 1916 r. w Zakopanem, zginął na zboczach Mont Blanc podczas wyprawy ratunkowej w 1957 r. Był jednym z najwybitniejszych wspinaczy swojego pokolenia, a także czynnym ratownikiem górskim. Autor wielu nowych dróg wspinaczkowych w Tatrach, zarówno latem, jak i zimą. Wspinał się również w Alpach. Z wykształcenia kompozytor, autor zbiorów opowiadań "Niebieski krzyż", "Wędrówki alpejskie", "Sygnały ze skalnych ścian", "Tragedie tatrzańskie" i niedokończone "Skalne lato", które z biegiem lat stały się klasyką literatury górskiej.

Autor Wawrzyniec Żuławski
Rok wydania miękka oprawa - 2012, e-book - 2012
Typ Książka
Ilość stron 288
Wydawca Sklep Podróżnika
Seria wydawnicza W Górach
Format ebooka epub, mobi