Sztuka telemarku - O'Bannon Allen Clelland Mike - Sklep Podróżnika

36,00 zł

Produkt dostępny

PA0AE801

Darmowy odbiór w sklepach: Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Katowice, Gdańsk.

Opcje dostawy
forma dostawy koszt czas dostawy
odbiór osobisty (nasze sklepy) 0 zł
paczka w RUCHu 8.50 zł 2-4 dni robocze
poczta polska 10 zł 2-3 dni robocze
paczkomaty 15 zł 1-3 dni robocze
kurier 15 zł 1-2 dni robocze
wysyłka pobraniowa
(płatność przy odbiorze)
+ 5 zł

Sztuka telemarku

  • Sztuka telemarku
  • Sztuka telemarku
  • Sztuka telemarku
  • Sztuka telemarku
  • Sztuka telemarku
  • Sztuka telemarku
  • Sztuka telemarku

Allen i Mike dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas wędrówek narciarskich i zimowych biwaków.

Dowiedz się, jak:

  • dobrać odpowiedni sprzęt;
  • unikać zagrożeń stwarzanych przez lawiny czy ekstremalnie niskie temperatury;
  • budować schrony śnieżne i dobrze się bawić, pozostając przy tym bezpiecznym i minimalizując oddziaływanie na środowisko naturalne.

Barwny język i dowcipne rysunki autorskiego duetu składają się na znakomity podręcznik jazdy telemarkiem. Przyjęta konwencja luźnych poradach powoduje, że każdy może z nich wybierać w dowolnej kolejności, według potrzeby, własnego poziomu i tempa nauki. Jest to również zaproszenie do jazdy poza przygotowanymi trasami, gdzie można zostawić piękny ślad na dziewiczym śniegu...

Książka ta nie została stworzona, aby leżeć bezczynnie na twoim stoliku, ona musi być używana! Włóż ją do plecaka i zabieraj ze sobą na narty. Nie jest ona niczym innym jak zbiorem kilku porad, które mają ci pomóc w doskonaleniu jazdy telemarkiem, więc nie oczekuj, że trzymasz metodycznie, krok po kroku, wprowadzenie w skręt tele. To zostawiamy doskonałej książce Paula Parkere . Raczej przewertuj tę książkę i znajdź wskazówki najbardziej dla ciebie odpowiednie. Przestudiuj te, które podobają ci się najbardziej a potem ćwicz, ćwicz, ćwicz. Na końcu książki znajdziesz rozdział opisujący najbardziej powszechne błędy; znajdziesz tam numer wskazówki, która pomoże skorygować taki błąd w technice. Tak więc, jeśli jakikolwiek z tych problemów wydaje ci się boleśnie znajomy, po prostu poszukaj właściwej wskazówki. No i na koniec najważniejsza sprawa: nie zapomnij dobrze się bawić!

Allen O'Bannon - dorastał w Portland, w stanie Oregon. Narciarstwa i zimowych biwaków zakosztował w pobliskich Górach Kaskadowych (Oregon) a niedługo potem, pod koniec lat 80., przeniósł się na górzyste tereny Wyoming i Idaho, gdzie jego zainteresowanie przerodziło się w życiową pasję. Allen od 1987 roku pracuje w szkole NOLS (National Outdoor Leadership School); spędził cztery sezony, pracując dla Programu Antarktycznego Stanów Zjednoczonych (United States Antarctic Program). Zdecydowanie woli zimno od ciepła i traci humor, gdy słyszy o globalnym ociepleniu. Uwielbia pracować w zimowym klimacie jako konsultant-klimatolog.

Mike Clelland - nigdy nie chodził do szkoły plastycznej, za to uczył się rysunku, pilnie studiując czasopismo "Mad". Wychowywał się na płaskich równinach Michigan, potem spędził 10 lat w Nowym Jorku jako yupiee! w 1987 roku pomyślał, że mógłby się dobrze bawić zimą w Wyoming jak narciarski włóczęga. To był moment przełomowy. Po okresie spędzonym w Górach Skalistych nie wyobrażał już sobie powrotu do dawnego życia w wielkim mieście. Obecnie mieszka w górskiej chacie w Idaho, gdzie dzieli swój czas pomiędzy pracę ilustratora i instruktora szkoły NOLS.

 

Autor O'Bannon Allen Clelland Mike
Rok wydania 2010
Wydanie 1
Typ Książka
Ilość stron 121
Wydawca Sklep Podróżnika