Mięguszowiecki Szczyt ściana wschodnia./Mięguszowiecki Pośredni ściana północna. (składana) - Grzegorz Głazek - Master Topo

28,00 zł

Produkt dostępny

238098

Darmowy odbiór w sklepach: Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała,

Opcje dostawy
forma dostawy koszt czas dostawy
odbiór osobisty (nasze sklepy) 0 zł
ORLEN paczka 10 zł 2-4 dni robocze
poczta polska 19 zł 2-3 dni robocze
paczkomaty 19 zł 1-3 dni robocze
kurier 18 zł 1-2 dni robocze
wysyłka pobraniowa
(płatność przy odbiorze)
+ 5 zł

Mięguszowiecki Szczyt ściana wschodnia./Mięguszowiecki Pośredni ściana północna. (składana)

  • Mięguszowiecki Szczyt ściana wschodnia./Mięguszowiecki Pośredni ściana północna. (składana)
  • Mięguszowiecki Szczyt ściana wschodnia./Mięguszowiecki Pośredni ściana północna. (składana)
  • Mięguszowiecki Szczyt ściana wschodnia./Mięguszowiecki Pośredni ściana północna. (składana)
  • Mięguszowiecki Szczyt ściana wschodnia./Mięguszowiecki Pośredni ściana północna. (składana)

Master Topo, zestaw topo nr 2’ i 9, Mięguszowieckie Szczyty z Bańdziocha.

Zestaw opisuje blisko 400-metrowe ściany Mięguszowieckich Szczytów opadające do Mięguszowieckiego Kotła (Bańdziocha). Na komplet składają się dwa topo-plakaty formatu B3 (34x48 cm) z całostronicowymi zdjęciami i wkreślonymi liniami dróg wspinaczkowych oraz informacjami dodatkowymi, w tym opisami podejść i zejść.

 

Mapka Mięguszowiecki Szczyt, wschodnia ściana, to wydanie drugie, całkowicie zmienione względem wydania pierwszego z 2002. Obecne wydanie ma nowe zdjęcia, zarówno główne, jak i pomocnicze, pokazujące najszybsze zejście ze szczytu. Obejmuje 18 dróg i większych wariantów (wydanie pierwsze miało 12 numerowanych linii). Rozwikłano m. in. warianty do najpopularniejszej na ścianie drogi Surdela, zwłaszcza te w średniotrudnym terenie lub prowadzące do mimowolnego obejścia pierwszego wyciągu trudności, pokazano stan drogi Świerza po obrywie z 2009 roku i pobliskie kombinacje pozwalające ów obryw obejść, rozwikłano warianty zyskującej na popularności drogi Sokołowskiego.

Mapka Mięguszowiecki Pośredni, ściana północna jest zupełną nowością. Topo zawiera 18 osobno numerowanych dróg i wariantów na samym Mięguszu Pośrednim i 6 linii na północnej ścianie Mięguszowieckiego Czarnego, w najstromszej jej części, poniżej Przełęczy pod Chłopkiem. Na ścianie Pośredniego Mięgusza m. in. rozwikłano warianty do najpopularniejszej drogi Świerza, po raz pierwszy naniesiono na duże fotografie drogi Heinricha, Mączki, Michnowskiego „Dziadka”, Machnika oraz „przez Grzybek” i Grzybobranie, przy czym te dwie ostatnie, trudne technicznie drogi mają bardzo szczegółowe ujęcie dodatkowe z bliska, spod ściany.Trzecim zdjęciem na topo jest przeglądowy widok całej grani Mięguszowieckich Szczytów od południa, z naniesieniem wielu nazw oraz kluczowej dla tego masywu linii komunikacyjnej, Drogi po Głazach.

 

Na obu topo umieszczono łącznie około 40 nazw i określeń formacji w ścianie oraz około 25 kulminacji na grani. Ponadto zidentyfikowano wysokości dla ok. 70 obiektów w ścianach i u ich stóp oraz ok. 50 obiektów w grani.

Autor Grzegorz Głazek
Rok wydania 2019
Wydawca Master Topo