Dramat braci Messnerów (e-book) - Sklep Podróżnika −20%

30,80 zł

Produkt dostępny

190266

W Klubie Podróżnika od 24,64.

Zaloguj się lub dołącz do klubu, aby skorzystać z promocji.

Dramat braci Messnerów (e-book)

Reinhold Messner jako pierwszy człowiek na świecie zdobył Koronę Himalajów. Swój pierwszy ośmiotysięcznik, Nanga Parbat, zdobył razem z bratem Güntherem w 1970 roku. Günther nie wrócił. „Dramat braci Messnerów” opisuje szczegóły tej wyprawy, jak i wszelkie wydarzenia (w tym liczne procesy sądowe), które były z nią związane. Także odnalezienie ciała Günthera w 2005 roku, które ucięło niektóre spekulacje.

Wzajemne oskarżenia uczestników wyprawy, kłótnie Messnera z kierownikiem, wiele niewiadomych, różne wersje wydarzeń – Jochen Hemmleb zebrał wszelkie dostępne informacje na temat jednej z najsłynniejszych himalajskich tragedii w jednej, rzetelnie udokumentowanej książce.

„Dramat braci Messnerów” pokazuje, że nawet najsilniejsi i najtwardsi czasem muszą stanąć w obliczu trudności, wobec których stają się mali i bezradni. Mówi o ludzkiej twarzy tytanów himalaizmu, nie zawsze tak doskonałych, jakimi chcielibyśmy ich widzieć. Opowiada o ambicji, zranionej dumie i niekończącej się traumie po utracie brata.

 

Poleca Leszek Cichy, pierwszy człowiek na Mount Evereście zimą, pierwszy Polak, który zdobył Koronę Ziemi.

Rok wydania 2013
Typ Książka
Ilość stron 240
Wydawca Sklep Podróżnika
Format ebooka epub, mobi
Rodzaj wydania e-book