Beskid Niski od Komańczy do Wysowej - Grzesik Witold Traczyk Tomasz Wadas Bartłomiej - Przewodnik - Sklep Podróżnika

49,00 zł

Produkt dostępny

163871

Darmowy odbiór w sklepach: Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Katowice, Gdańsk.

Opcje dostawy
forma dostawy koszt czas dostawy
odbiór osobisty (nasze sklepy) 0 zł
paczka w RUCHu 8.50 zł 2-4 dni robocze
poczta polska 10 zł 2-3 dni robocze
paczkomaty 15 zł 1-3 dni robocze
kurier 15 zł 1-2 dni robocze
wysyłka pobraniowa
(płatność przy odbiorze)
+ 5 zł

Beskid Niski od Komańczy do Wysowej

  • Beskid Niski od Komańczy do Wysowej
  • Beskid Niski od Komańczy do Wysowej
  • Beskid Niski od Komańczy do Wysowej
  • Beskid Niski od Komańczy do Wysowej
  • Beskid Niski od Komańczy do Wysowej
  • Beskid Niski od Komańczy do Wysowej

Przedziwna to opowieść, nieco sentymentalna… Autorzy chcąc „ocalić od zapomnienia”, dokumentują to, co pozostało po łemkowskich wsiach po dramacie powojennych wysiedleń. Odtwarzają ich kształty utkane ze wspomnień oraz z dobranych pieczołowicie materiałów archiwalnych. W bezludnych, przepięknych dolinach, niczym detektywi tropią ślady kultury dawnych mieszkańców tej krainy, ukazując zdziwionym turystom obraz wiosek tętniących niegdyś bogatym życiem, o którym dziś opowiadają tylko nieliczne ocalałe cerkwie, łemkowskie chyże czy kapliczki i krzyże przydrożne.

„Beskid Niski. Od Komańczy do Wysowej” To rozszerzone i gruntownie zaktualizowane nowe wydanie cieszącego się niegdyś dużą popularnością przewodnika "Od Komańczy do Bartnego" wydanego przez wydawnictwo PTTK "Kraj" w 1997 r.

Nowego wydanie wzbogacają ilustracje wykonane w znacznej części na podstawie nieistniejących już zabytków Beskidu Niskiego. Opisy wsi mają charakter krajoznawczy i historyczny, a ich uzupełnieniem jest ogólny opis Łemkowszczyzny.

Witold Grzesik ur. w 1961 r. w Warszawie, inżynier automatyk, z zawodu informatyk i menedżer. Związany z Beskidem Niskim od ponad 30 lat, współzałożyciel Chałupy Elektryków w Polanach Surowicznych.

Tomasz Traczyk ur. w 1960 r. w Podkowie Leśnej, inżynier automatyk, wykładowca na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Jeden z założycieli Chatki w Ropiance.

Bartłomiej Wadas, ur. 1975 r. w Gliwicach, podróżnik i pasjonat lotnictwa, współwłaściciel firmy działającej na śląskim rynku nieruchomości. W 2003 roku założył i nadal prowadzi stronę internetową www.beskid-niski.pl.

Autor Grzesik Witold Traczyk Tomasz Wadas Bartłomiej
Ilość stron 504
Rok wydania 2015
Wydanie 1
Typ Przewodnik
Wydawca Sklep Podróżnika